شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها

کانال تلگرام درمانگاه خورشید

کبد و تغذیه

ڪــــــــــبد:👇👇👇

غذاهای مضر برای کبد عبارتند از:👇👇

■چای - شیرینیجات قنادی - سرخ کردنی- پرخوری - غذاهای چرب و پرحجم - ماست - نوشابه - آب یخ - تخم مرغ - شور - نمک زیاد - ترشیجات سرکه - فلفل و ادویه جات تند به مقدار زیاد - سیر زیاد -;تمام غذاهای ساندویچ فروشی ها - غذاهای فریز شده - غذاهای زودپز شده - سس، رب - بادمجان زیاد - نوشیدن مایعات همراه با غذا و یا بلافاصله بعد از آن - تنقلات مصنوعی - آجیل شور - خرده خرده غذا خوردن - یعنی اینکه دهان پیوسته بجنبد - ماکارونی - آش رشته - انواع دخانیات - مشروبات الکلی که موجب سیروز کبدی می شوند. 

■عصبی شدن و حرص خوردن - یبوست مزاج - تنبلی و عدم فعالیت فیزیکی - خواب زیاد - تند و سریع غذا خوردن- گوشت زیاد از عوامل دیگری است که برای کبد مضر است.

■کبد اندام فوق العاده حساسی است که اگر از آن مراقبت نشود، سریع دچار کم کاری و بیماری می شود. 

■سعی کنید در محافظت از این اندام نهایت سعی و کوشش را انجام دهید. زیرا کبد عضو فوق‌العاده مفیدی است که حتی با کمترین غم و اندوه آزرده شده و آنزیم های SGPT و SGOT آن به سرعت ترشح شده و زیاد می شوند. 

■همچنین است آنزیم LDH خون که ازدیاد آن بسیار خطرناک است. خوردن ماست به علت داشتن اسید لاکتیک فراوان این آنزیم را افزایش می دهد.

غذاهای مفید برای کبد عبارتند از:👇👇


●انواع میوه جات - سبزیجات - بخصوص کاهو و هویج و خیار - روغن زیتون، انار و شاتوت که اثر معجزه آسایی روی کبد دارند. در حقیقت شاتوت ضد هپاتیت است. 

●انواع بذرهای ملین از قبیل خاکشیر - اسفرزه - بارهنگ - تخم ریحان و تخم شربتی - بالنگو - شیرخشت - ترنجبین - فلوس به مقدار کم 

●سوپ جو - آش جو - نان جو - بخصوص نان جوی دوسر و نوشیدن روزانه شش لیوان آب خنک نیم ساعت قبل و دو ساعت و نیم بعد از غذا - سالاد فصل همراه با لیموترش تازه و روغن زیتون قبل از غذا 

●زرشک و آب زرشک - عسل - کشمش - توت و انجیر - برگه هلو و برگه زردآلو - کدو خورشتی - کدو حلوایی 

●کنجد - اسطوخودوس - بادرنجبویه - کاسنی - آب مرکبات - مغز بادام خام.

●با تغذیه صحیح و مناسب می توان کبد را سالم نگه داشت. در واقع سالم بودن کبد مساوی است با سلامت جسم و روح. 

●یکی از شگفتی های کبدترشح ماده ضد ویروسی است به نام اینترفرون. این ماده زمانی تولید می شود که کبد در نهایت سلامت باشد. پس باید از این اندام شگفت نهایت مراقبت انجام شود.


منتشر شده در سایت درمانگاه خورشید

تاریخ ارسال: ۴ مرداد ۱۳۹۵
از دسته: علمي